zwierzaki

to ekstra forum na którym napewno znajdziesz coś dla siebie

#1 2008-12-26 11:06:14

klaudusia

Administrator

Zarejestrowany: 2008-12-25
Posty: 25
Punktów :   

szynszyle

Co lubią szynszyle?

Dlaczego szynszyle muszą coś gryźć?

Dlaczego szynszyle muszą dużo biegać?

Jak zabezpieczyć pokój przed ucieczką szynszyli?

Dlaczego szynszyla musi się kąpać w piasku?

Jak często należy przesiewać szynszyli piasek do kąpieli pyłowej?

Jak często należy zmieniać szynszyli na zupełnie nowy, piasek od kąpieli pyłowej?To wszystko, o czym powinniście pamiętać, mając szynszylę. co ona lubi? Czego potrzebuje? Dowiecie się tego TYLKO wtedy, kiedy przeczytacie. A co? To!:Zwyczaje i upodobaniaGryzienieSiekacze u szynszyli rosną przez CAŁE ŻYCIE! Zwierzątka więc muszą ciągle coś gryść i ścierać zęby. Gryzą prawie wszystko (uwaga, kable i meble też!), również to, co nie nadaje się do jedzenia. Jest to ściółka, drewno, elementy wyposażenia klatki, a nawet metalowe pręty. Ponieważ zbyt duże zęby mogą utrudniać, nawet unimożliwiać pobieranie pokarmu, należy zadbać, aby zwierzęta miały dostęp do twardych przedmiotów. Najlepiej nadają się do tego gałązki drzew (najlepiej drzew owocowych, suche gałązki, nie za grube, np.jabłoń, grusza itp.). Zaopatrują one organizm zwierzęcia w składniki odżywcze.
Bieganie

Szynszyle chciałyby ciągle biegać! Najbardziej ruchliwe są późnym popołudniem i o zmroku (prowadzą nocny tryb życia). Swój żywot spędzają na bieganiu, gonitwach, gryzieniu wszystkiego, co możliwe i na jedzeniu.

Największą przyjemność sprawimy naszym pupilkom, jeżeli damy im możliwość swobodnego biegania po pokoju (UWAGA! UWAGA! TRZEBA KONIECZNIE POZATYKAĆ WSZYSTKIE, NAWET MAŁE, DZIURKI W ŚCIANIE, MEBLACH ITP. ORAZ ZABEZBIECZYĆ RÓŻNEGO RODZAJU KABLE I WTYCZKI). Jak szynszyl się przyzwyczai do pokoju, w którym czesto biega, można (ale raczej nie polecam) odkryć niektóre mniejsze dziurki.Kąpiel pyłowa

Ulubioną czynnością szynszyli jest zdecydowanie radosna kąpiel w specjalnym piasku,który można nabyć w sklepie. Taka kąpiel ma za zadanie oczyścić futro z zanieczyszczeń, martwych (grrr... ) włosów i tłuszczu.

Co drugi dzień, na około godzinę trzeba wpuścić zwierzę do pojemnika (dość dużego, ale bardzo wysokiego, jeżeli nie chcecie, by piasek wysypał się) i pilnować je uważnie(chociaż ja pozwalam kąpać się moim "szyszkom" tylko 15min., mają boskie futerko, więc, według mnie, wystarczy tylko 15-20min.).

W czasie kąpieli, szynszyla pozostawia pojedyncze kupki w piasku lub żwirze (jak kto chce, może też i w żwirze;)), dlatego przynajmniej raz na tydzień powinniście przesiewać przez sitko piasek lub żwir. Powinniśmy chociaż raz w miesiącu wymieniać piasek, żwir na zupełnie nowy, a jak pupil wysypie zbyt dużo piasku, uzupełniać naczynie do kąpieli pyłowej do około 1/5 wysokości.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.bloodwars.pun.pl Magic powietrze w paliwie golf 3 tdi 1 z przyczyny tdi obroty na luzie przesuwanie itemów elfbot